Fot. Pixabay.com (domena publiczna)

Open Access Week 2016

Na całym świecie trwały obchody Tygodnia Otwartego Dostępu (24–30.10.2016) pod hasłem „Otwartość w działaniu” („Open in Action”).  Celem wydarzenia było zachęcenie autorów publikacji naukowych do udostępniania swoich prac w sposób otwarty.

Więcej
Ikonostas Jerzego Nowosielskiego w kaplicy św. Jozafata przy seminaryjnym kościele pw. Przemienienia Pańskiego
w Lublinie (fragment), 1988–1989. Fot. © Krystyna Czerni

Czerni o Nowosielskim w Lublinie

Na Zamku Królewskim w Warszawie Krystyna Czerni wygłosiła wykład o związkach Jerzego Nowosielskiego z Lublinem. Wydarzenie towarzyszyło wystawie „100/100.  Sto najcenniejszych dzieł sztuki z KUL, na stulecie KUL”.

Więcej
Jerzy Nowosielski, Dziewczyny na statku (1997)

Biografia Nowosielskiego po ukraińsku

Podczas Lwowskiego Forum Wydawców – najważniejszych targów książki w Ukrainie – odbyła się prezentacja tłumaczenia biografii Jerzego Nowosielskiego.

Więcej
Maria Pomianowska z suką biłgorajską. Fot. Katarzyna Kamer (CC BY 4.0)

Nagroda dla Marii Pomianowskiej

Na wniosek Collegium Artium Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał prof. Marii Pomianowskiej – wybitnej instrumentalistce, wokalistce oraz pedagog – nagrodę za popularyzację i upowszechnianie kultury.

Więcej
Katedra w Sienie. Fot. Antonio Cinotti/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

„Folia Historia Artium” online

Udostępniliśmy online 42 roczniki czasopisma „Folia Historiae Artium”, t. 1-30 (1964-1994), Seria Nowa: t. 1-12 (1995-2009), wydawanego przez Komisję Teorii i Historii Sztuki Polskiej PAN (Oddział w Krakowie), a od 1995 roku – Komisję Historii Sztuki PAU.

Więcej